Jandarma Genel Komutanlığı


Jandarma Genel Komutanlığı Sivil Memur Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı memur alımı ilanı kapsamında uzman alımı, kimyager alımı, mühendis alımı, tekniker alımı ve bahçıvan alımı gerçekleştirecektir. İlan kapsamında 23 memur istihdam edilecektir. Adaylar ilana 6 Ocak 2017 mesai bitimine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir

Jandarma Genel Komutanlığı Sivil Memur Alımı

1. Jandarma Genel Komutanlığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarının ihtiyacı için aşağıda unvanları yazılı kadrolara “Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yoluyla (23) memur alınacaktır.

Başvuru Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.
 • 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2016 KPSS) girmiş olmak ve unvanların karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen en az puanı almış olmak.
 • Başvuru işlemlerinde;
 1. LİSANS mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP3 puan türü,
 2. ÖN LİSANS mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93 puan türü,
 3. ORTAÖĞRETİM mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94 puan türü,
 • İlan edilen unvanlar için, unvanların karşısında belirtilen öğrenim düzeyi şartını, 2016 KPSS tarihinde adayların en son mezun oldukları okul düzeyi olarak sağlamaları ve 2016 KPSS’ye bu öğrenim düzeyinden girmiş olmaları gerekmektedir.
 • Merkezi sınava (2016 KPSS) giriş tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.
 • Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi görevlerde çalışıyor olmamak.
 • Erkek adaylar için; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.
 • Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı, Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre “Sivil Memur Adayı Olur” kararlı sağlık raporu almış olmak.
 • Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak. ı. Kadro unvanlarının hizasında belirtilen niteliklerin tamamına sahip olmak.

Başvuru Tarihi: Başvurular, 16 ARALIK 2016 tarihinde saat:09.00’da başlayarak,06 OCAK 2017 tarihinde saat:17.00’da sona erecek şekilde, sadece www.jandarma.tsk.tr İnternet adresinden yapılacak olup, posta ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek ve bu başvurulara cevap verilmeyecektir. Adaylar sadece bir unvanda başvuru yapacaklardır.

Başvuru Yeri: Başvurular, Jandarma Genel Komutanlığının www.jandarma.tsk.tr İnternet adresinden, 16 ARALIK 2016 – 06 OCAK 2017 tarihleri arasında sadece İnternet ortamında yapılacaktır.

Başvuru Sonuçları: Başvuru sonuçları ile başvurusu kabul edilen ve kontenjana girerek değerlendirmeye tabi tutulacak adayların isim listesi, sınav günleri ve saatleri, 20 OCAK 2017 tarihinde www.jandarma.tsk.tr internet adresinden, tebliğ niteliğinde duyurulacaktır. Ayrıca posta veya telefon yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

İlan tarihi: 30.12.2016   l  Şehir: AnkaraYeniisilanlari.com "jandarma sivil memur alımı 2016, jandarma uzman erbaş alımı, jandarma astsubay alımı şartları, jandarma sözleşmeli astsubay, jandarma subay alımı, jandarma sözleşmeli astsubay alımı 2016, hava kuvvetleri komutanlığı personel alımı, jandarma sivil memur maaşları". İş arayan, iş arıyorum, bugünkü iş ilanları, acil eleman arayan, aradığı elemanı bulmak isteyenler için bu sayfalar hazırlanmıştır. Sizde sayfaları ziyaret edin kolayca aradığınız iş ve elemana ulaşın. Çalışmak istediğiniz iş ortamında kariyerinizi yükseltin. Posta seri ilan iş ve eleman sistemi üyelik ve CV  bilgisi talep etmez. İş arayan ve eleman arayanlar aracısız, doğrudan ilan veren kişi veya kurumsal firma ile muhatabtır. İş ilanı başvuruları telefon ve faks ile yapılacağı gibi e-mail adresinden de gerçekleşir. İş ilanları sayfasında yayınlanan ilan içeriğinden ilan veren sorumludur. İlan içeriği ile ilgili oluşan şikayetleri iletişim sayfamızdan bize bildirmeniz önemli rica olunur.


TELEFON:

YAYIN TARİHİ:

BİTİŞ TARİHİ:

Belirtilmemiş

İlan Tarihi KAMU PERSONEL ALIMI.